Artykuły

Rzeszów. Czym nas jeszcze uwiedzie Maskarada

Premiera spektaklu "Piotruś Pan" w Teatrze Maska otworzyła w sobotę Maskaradę - VI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ożywionej Formy. Familijną sztukę wyreżyserowała Anna Nowicka. Autorem muzyki jest Piotr Klimek. Widzom się spodobała

Miłośnicy i sympatycy teatru mogą jeszcze zobaczyć kilka wartościowych spektakli prezentowanych w ramach festiwalu Maskarada.

W programie tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy "Maskarada" znalazło się kilkanaście przedstawień dla bardzo małych dzieci oraz dla dzieci w wieku szkolnym, a także dla młodzieży i dla dorosłych. Imprezie towarzyszą spotkania z artystami i gra teatralna. Nie-biletowany repertuar obcojęzyczny, spektakle uliczne sprawiają, że każdy miłośnik teatru może znaleźć tu coś dla siebie. Już w pierwszy dzień festiwalu na buziach najmłodszych widzów malował się uśmiech. Żywo reagowały na to, co działo się na scenie podczas "Awanturki z leśnego podwórka" w wykonaniu Agencji Artystycznej "Bajlandia". Później z "Piotrusiem Panem" Teatru Maska widzowie przenieśli się do tajemniczej krainy Nibylandii. Dynamiczne, barwne, z dobrą muzyką przedstawienie dzieciom zafudowało zabawę, a rodzicom refleksję, co można zmienić w rodzinie.

Również "Pan Satie" (Teatr Atofri), "Pan Barn i Ptak Agrafka" (Teatr Lalki i Aktora "Kubuś"), "Smoki" (Teatr Animacji), "Dziób w dziób" (teatr Baj Pomorski) oraz "Maszyna do opowiadania bajek" (Teatr Pinokio) przyciągnęły uwagę najmłodszej publiczności.

Dorośli mogli zaspokoić głód teatralny na spektaklu "Faust. Sny" (Teatr Lalek z Grodna), czy "Mistrz i Małgorzata" (Teatr Malabar Hotel i Teatr Dramatyczny). A festiwal ciągle trwa. Dziś jeszcze najmłodsi mogą obejrzeć "Władcę skarpetek" (Teatr Lalki i Aktora). Dorosłych natomiast zapraszamy na "Zagraj to jeszcze raz...- sam!" (Teatr Groteska) i "Białe Małżeństwo" - intrygującą, trzymającą w napięciu, psychologiczną sztukę utkaną na dramacie Różewicza w wykonaniu rzeszowskiej "Maski".

Ostatni dzień Maskarady proponuje dzieciom "Pyzę na polskich dróżkach" (Teatr im. H. Ch. Andersena), a dorosłym "Sen nocy letniej" (Teatr Banialuka), czy "Any-Body" (Studenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku). Zatem jest co oglądać.

> Dziś godz. 10 - "Władca skarpetek" (Teatr Lalki i Aktora)

> Dziś godz. 19 - spektakl "Białe małżeństwo" (Teatr Maska)

>Jutro godz. 10 - "Pyza na polskich dróżkach" [na zdjęciu]. Sztuka dla dzieci

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji