Artykuły

Tułacz jeszcze koncertowy

Choć na razie tylko w wersji koncertowej, ważne, że w Szczecinie po 132 latach posłuchać będzie można "Holendra tułacza" Ryszarda Wagnera.

Dzieło Wagnera zapowiadane było przed wakacjami w wersji plenerowej. Niestety, ze względów organizacyjnych i finansowych premiera została przesunięta na sierpień 2007 r. (podczas zlotu żaglowców), kiedy to "Holendra tułacza" będziemy mogli zobaczyć w pełnej wersji (i jak zapowiada Opera - imponującej widowiskowością) w Teatrze Letnim.

Ale dla mniej cierpliwych melomanów Opera przygotowała niejako jego forpocztę - dwa przedstawienia koncertowe z elementami scenografii.

- Przygotujemy kilka scenicznych niespodzianek. Postaramy się, żeby spektakl był porywający i zachęcił do obejrzenia go w przyszłym roku w amfiteatrze - zapowiada niemiecki reżyser Max K. Hoffmann, specjalista od plenerowych inscenizacji Wagnera. - Bo co do Teatru Letniego mam niesamowite wizje. Ten dach, który wygląda jak żagiel...

Libretto "Holendra tułacza" oparł Ryszard Wagner na zaczerpniętym z legend skandynawskich opowiadaniu Heinego o przeklętym żeglarzu skazanym na tułaczkę po wszystkich morzach świata, póki nie znajdzie się kobieta, która będzie mu wierna aż po grób.

Partię tytułową powierzono znanemu polskiemu basowi Romualdowi Tesarowiczowi, rolę Senty zaśpiewa Barbara Żarnowiecka. Kierownictwo muzyczne spektaklu objął Jacek Kraszewski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji