Artykuły

Wrocław. Aktorzy Teatru Polskiego z Gwarancją Kultury?

Zespół Teatru Polskiego zdobył jedną z trzech nominacji nagród TVP Kultura Gwarancje Kultury 2015 w kategorii Teatr "za wkład w sukces realizowanych w minionym roku premier, w tym "Dziadów" (reż. Michał Zadara), "Termopil polskich" (reż. Jan Klata) czy "Wycinki" Holzfällen (reż. Krystian Lupa), oraz za przypomnienie o tym, jak ważną wartością teatru publicznego jest zespół".

Wśród nominowanych w innych kategoriach znaleźć można również autorkę scenografii "Kronosu" i "Burzy" Aleksandrę Wasilkowską (kategoria Sztuki wizualne), docenioną wszakże za działalność architektoniczną.

Jednym z dwóch laureatów w kategorii Supergwarancje został Krystian Lupa. "Supergwarancja dla artysty, który wciąż poszukuje, prowokuje i inspiruje, dla którego sztuka jest formą poznawania człowieka i odkrywania jego tajemnic. Za moc kreowania scenicznej rzeczywistości i niezwykłą zdolność przyciągania publiczności. Supergwarancja dla reżysera, który kolejny raz dowiódł swojej wyjątkowości, inscenizując "Wycinkę" (na zdjęciu) Holzfällen Thomasa Bernharda w Teatrze Polskim we Wrocławiu".

Nagrody zostaną wręczone w Warszawie w sobotę 25 kwietnia podczas transmitowanej o godzinie 20:00 na antenie TVP Kultura uroczystej gali z okazji 10. urodzin stacji.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji