Artykuły

Lublin. Czytanie sztuki Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk dla dzieci

13 listopada o godz. 17 w Teatrze im. Andersena kolejne spotkanie z cyklu "Poczytaj mi sztukę". Tym razem aktorzy przeczytają tekst Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk "Niezwykła Podróż Pana Wieszaka".

Małgorzata Sikorska-Miszczuk znana jest przede wszystkim jako autorka sztuk skierowanych do widowni dorosłej. Historia Pana Wieszaka to jeden z niewielu jej tekstów skierowanych do dzieciaków i to jeszcze tych najmłodszych. Wyobraźmy sobie, że w mieszkaniu pewnego starego profesora stoi sobie w kącie wieszak, na którym goście profesora, znakomici uczeni, wieszają po przyjściu swoje kapelusze. Ale nikt nie wie o tym, że wiedza z szacownych głów przenika w wysłużone borsalina i meloniki, a z nich - do drewnianej głowy wieszaka. Pewnej magicznej księżycowej nocy wieszak ożywa, opuszcza mieszkanie i wyrusza w drogę.

Tekst w założeniu pisany był dla dzieci najmłodszych. Bogaty w rozbudowaną warstwę muzyczną przypomina w strukturze musical dla dzieci i takim też śmiało może się stać przeniesiony na scenę.

Spotkania z cyklu "Poczytaj mi sztukę" mają na celu zapoznanie Państwa z nowymi tekstami sztuk dla dzieci i młodzieży oraz ich twórcami. Wiemy jak trudno dotrzeć do nowych tekstów. Dlatego to dobra okazja, aby dowiedzieć się jakie nowe zjawiska, tematy, osoby pojawiają się w kręgu dramaturgii dla młodego widza. Sprawdzimy również jak szukać pomysłów i inspiracji do własnych działań na scenie. Po czytaniu odbędzie się spotkanie z autorką tekstu, panią Małgorzatą Sikorską-Miszczuk, która opowie jak powstawała historia Pana Wieszaka, jak przebiegały prace nad scenariuszami polskiej wersji Ulicy Sezamkowej, oraz o tym co jeszcze do odkrycia w teatrze dla najmłodszych.

PROWADZISZ TEATR Z DZIEĆMI LUB MŁODZIEŻĄ?

NARZEKASZ NA BRAK TEKSTÓW I INSPIRACJI?

CYKL "POCZYTAJ MI SZTUKĘ" JEST WŁAŚNIE DLA CIEBIE.

NIE PRZEGAP!!!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji