Artykuły

Lucyna Winnicka w dwu sztukach autora "Nienasycenia"

Warszawski Teatr Dramatyczny wystąpił z premierą dwóch sztuk Stanisława Ignacego Witkiewicza. Będą to pierwsze utwory autora słynnej powieści "Nienasycenie",wybitnego pisarza okresu dwudziestolecia,grane po wojnie w Warszawie. Niesamowita atmosfera,absurdalno - makabryczny dowcip, surrealistyczne skojarzenia,kryjące wiele ciekawych problemów psychologicznych i filozoficznych - oto cechy charakteryzujące twórczość Witkacego. Reżyserka dwóch sztuk Witkacego w Teatrze Dramatycznym - Wanda Laskowska - mówi:

- Jestem zafascynowana dramaturgią Witkacego. Wybierając do realizacji jego dwie krótkie sztuki: "W małym dworku" oraz "Wariat i zakonnica", chcieliśmy przypomnieć publiczności twórczość tego znakomitego pisarza.

Sztuka "W małym dworku" została napisana w 1921 roku,a zagrana w 4 lata później przez zespół amatorski w Zakopanem. Teatr zawodowy wystawił ją po raz pierwszy w 1926 r. Był to lwowski Teatr Mały,a główne role grały: Stanisława Wysocka i Irena Solska. "Wariat i zakonnica" została napisana w 1925 roku,a wystawiona w rok później w Warszawie. W obecnej inscenizacji utworów Witkacego główną rolę kobiecą grać będzie w obydwu utworach popularna aktorka filmowa - Lucyna Winnicka. Po około 2-letniej przerwie w pracy na scenie, artystka zaangażowała się na ten sezon do Teatru Dramatycznego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji