Artykuły

Drzemlikowice. Warsztaty ekologiczno-artystyczne

Dwutygodniowe warsztaty organizowane są we wsi Drzemlikowice (40 km od Wrocławia) od 1 do 15 września dla artystów z Polski, Czech i Słowacji. W programie m.in. zajęcia z teatru i tańca.

To artystyczne spotkanie młodych ludzi w tzw. "zielonej strefie". Młodzi ludzie poprzez warsztaty o tematyce proekologicznej i artystycznej poruszać będą problemy natury społecznej - dotyczącej zagrożenia wykluczeniem społecznym osób będących w trudnej sytuacji ekonomicznej oraz niepełnosprawnych. Przez dwa tygodnie młodzi ludzie będą brać udział w projekcjach, debatach, dyskusjach z udziałem psychologa, zajęciach integracyjnych i artystycznych, które w interesujący młodego człowieka sposób poruszać będą trudne i bardzo istotne tematy dotykające wielu młodych.

Uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję poznać się nawzajem, podzielić wiedzą i doświadczeniem, poznać lepiej kulturę i język innych krajów. Na koniec warsztatów młodzież przygotuje otwarty happening dla zaproszonych gości, mieszkańców okolicznych miejscowości i dziennikarzy: Eko-Meeting, podczas którego młodzi ludzie w małych grupach artystycznych zaprezentują swoją instalację wykonaną z surowców wtórnych - instalacja zaaranżowana będzie w przestrzeni. Każdej instalacji towarzyszyć będzie parateatralny performance propagujący wartość ekologii, integracji społecznej oraz współdziałanie artystów na skalę międzynarodową a także promocja eko-sposobu na życie.

Prowadzący zajęcia:

Ola Osowicz / Polska/ taniec, kontakt improwizacja

Nikola Aronová / Słowacja/ rękodzieło artystyczne

Józef Markocki/ Polska/ teatr fizykalny

Joanna Zabuska & Tomasz Niewodniczański/ Polska/ zajęcia ceramiczne, integracyjne i proekologiczne

W programie m.in.:

- zajęcia o charakterze integracyjnym

- debaty i dyskusje z udziałem psychologa

- projekcje filmów poruszających problem ubóstwa oraz niepełnosprawności

- zajęcia o charakterze proekologicznym i edukacyjnym - recykling, segregacja odpadów

- artystyczne zajęcia "Jak zrobić coś z niczego" - użycie materiałów pochodzących z recyklingu w aranżacji wnętrz, Eko-moda, eco-sztuka

- zajęcia z ceramiki i tańca

- rozmowy promujące program Erasmus+, jego priorytety i cele

- spotkanie z ekologiem

- prelekcja psychologiczna

- dyskusja odnośnie Praw Człowieka

- próby i przygotowania do końcowej prezentacji (artystycznych instalacji, do których każda grupa przygotuje performance)

- Eco-Meeting - happening/ spotkanie promujące projekt z mieszkańcami okolicznych miejscowości, dziennikarzami i zaproszonymi gośćmi ze świata kultury i sztuki

ORGANIZATOR: Fundacja Wspierania Kultury Cultura Mundi.

Projekt jest realizowany jest w ramach programu ERASMUS+.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji