Artykuły

Toruń. Narodowe Czytanie "Trylogii" w Wejściówce

Toruńsko-bydgoski oddział Związku Artystów Scen Polskich podjął apel Prezydenta RP i zaprasza do Narodowego Czytania "Trylogii". 6 września o godz. 16 w kawiarni Wejściówka (budynek Teatru im. Wilama Horzycy) będzie można posłuchać m. in. toruńskich aktorów interpretujących wybrane fragmenty "Trylogii".

Organizatorzy namawiają, by czytać "z sąsiadami, z przyjaciółmi, rodziną, znajomymi i nieznajomymi. W domku letniskowym, przy ognisku, w górach, nad morzem, na wsi, w trakcje rejsu, na placu, w teatrze, w ulubionym klubie, kawiarnianym ogródku, w domach kultury, w bibliotekach, na rynkach, placach małych i tych większych miejscowości, czyli wszędzie tam, gdzie znajdą się chętni, by rozweselić, zadumać, wzruszyć i pokrzepić wraz z "współczytaczami" Wasze i ich serca".

W sobotę 6 września o godz. 16.00 w kawiarni "Wejściówka" (budynek Teatru im. Wilama Horzycy, wejście od ulicy Fosa Staromiejska) będzie można posłuchać m. in. toruńskich aktorów interpretujących wybrane fragmenty "Trylogii": "Pojedynek Kmicica", "Spotkanie Zagłoby", "Wysadzenie kolumbryny", "Lekcja fechtunku", "Ot, ryby", "Pogrzeb". Czytać i interpretować będą m.in.: Maria Kierzkowska, Matylda Podfilipska, Zofia Melechówna, Teresa Stępień-Nowicka, Witold Tokarski. Z inicjatywy m. in. naszej aktorki Teresy Stępień-Nowickiej zaproszenie do czytania "Trylogii" przyjęli już Polacy w Wilnie. Sienkiewicza czytać będą także we Lwowie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji