Artykuły

Tylko dwa razy Koń w Teatrze Polskim

NA ZAPROSZENIE Stowarzyszenia Dziennikarzy Pol­skich przyjedzie do Wrocławia z Warszawy teatrzyk "Koń". Występy odbędą się tylko dwa razy 19 bm. o godz. 18.00 i 20.15 w sali Teatru Polskiego przy ul. Zapolskiej. Bilety rozprowa­dza kasa teatru i "Orbis" w Rynku.

Co to jest "Koń"?

Zanim nasi recenzenci wypo­wiedzą się na jego temat przy­taczamy fragment recenzji z ty­godnika "Zwierciadło" pt. "Znakomity "Koń".

"Koń" - bo taką nazwę wy­myśliła dla stworzonego przez siebie teatrzyku piątka młodych warszawskich aktorów Teatru Dramatycznego: Jerzy Dobro­wolski, Wiesław Gołas, Zdzisław Leśniak, Mieczysław Stoor i Stanisław Wyszyński. A znako­mity, bo... nie, tego się nie da opowiedzieć własnymi słowami, to trzeba zobaczyć! Kapitalne pomysły inscenizacyjne, świetne scenki pantomimiczne, wyborne własne teksty, znakomite wykonanie - a w sumie: dwie godzi­ny skręcania się ze śmiechu (choć czasem jest to śmiech przez łzy).

W dziedzinie teatrzyku typu kabaretowego "Koń" nie ma w powojennym dorobku warszaw­skiej lekkiej muzy wielu rów­nych sobie osiągnięć. Może "Stańczyk" A. M. Swinarskiego czy STS - ale te miały inny charakter. "Koń" jest typem ka­baretu aktorskiego, w którym aktorstwo gra pierwsze skrzyp­ce. Satyra zaprezentowana przez "Koniarzy" chłoszcze aż do bó­lu, humor śmieszy aż do kolek. Pointy - nieoczekiwane, zaska­kujące, zdumiewają bogactwem pomysłów, od których nasi za­wodowi satyrycy zdążyli się już odzwyczaić.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji