Artykuły

Poznań. "Powrót wikingów" w Nowym

w związku z dużym zainteresowaniem spektaklem "Powrót wikingów", zrealizowanym przez mieszkańców Ośrodka dla Bezdomnych nr 1 w Szczepankowie pod opieką aktorki Teatru Nowego Doroty Abbe, na Trzeciej Scenie odbędą się kolejne pokazy spektaklu: 12 i 13 marca o godz. 18.

"Powrót wikingów" to efekt współpracy Doroty Abbe z mieszkańcami Ośrodka dla Bezdomnych nr 1 w Szczepankowie. Tekst napisała Zuzanna Fichtner - pracownik socjalny Ośrodka - wraz z uczestnikami spektaklu.

Opowiada on o ich losach, o różnych przyczynach bezdomności, o próbach wychodzenia z niej. Punktem wyjścia była chęć przekonania mieszkańców Poznania o konieczności stworzenia w mieście ogrzewalni dla bezdomnych. Fundusze na nią zostały przyznane, ale protesty poznaniaków uniemożliwiają znalezienie miejsca, w którym mogłaby zaistnieć. Panowie poprzez swój spektakl chcą pokazać, że nie są ludźmi drugiej kategorii, chociaż często tak właśnie się ich postrzega.

Chcą zaprosić nas na moment do swojego świata. Opowiedzieć nie tylko o tym, przez co przeszli, ale też o swoich marzeniach i planach. Chcą nam spojrzeć w oczy i sprawić, żebyśmy przynajmniej przez tę godzinę nie odwracali się od nich.

***

Prezentacja w Teatrze Nowym:

12, 13 marca 2014, godz. 18.00, Trzecia Scena

Wstęp: bezpłatne wejściówki dostępne w kasie Teatru Nowego

od 3 marca

----

Pokaz zrealizowany dzięki współpracy z Ośrodkiem dla Bezdomnych nr 1 w Poznaniu

61-314 Poznań, ul. Michałowo 68

tel. 61 879 82 12

infolinia 19515

www.osrodekdlabezdomnych.pl

e-mail: oosrodek@wp.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji