Artykuły

Zielona Góra. Walentyki z Lubuskim Teatrem

Zapraszamy na spektakle Walentynkowe w Lubuskim Teatrze

"Sen nocy letniej" William Szekspir, reż. Robert Czechowski

14, 15 i 16 lutego, godz. 19.00 (Duża Scena)

Sen nocy letniej to jedna z pierwszych komedii napisanych przez Szekspira.

W pierwotnym zamyśle najprawdopodobniej powstała jako weselny balet na uroczyste dworskie zaślubiny. Przez niektórych uznawana za komiczny odpowiednik tragedii Romeo i Julia.Mimo swej pozornej prostoty i nieskomplikowania to sztuka łącząca najbardziej różnorodne przejawy ludzkich uczuć i natury świata, a wyzwala je wielka historia miłosna dwóch zakochanych par. Pasja i trwoga, wstyd i namiętność, miłosne oczarowanie i gwałtowna nienawiść. Typowe dla Szekspira spiętrzenie uczuć.Wszystko, co najważniejsze w sztuce rozstrzyga się w wyjątkowy czas Nocy Świętojańskiej,który pozwala zderzyć świat rzeczywisty ze światem zaczarowanym.

**

"Tektonika uczuć" Eric Emmanuel Schmitt, reż. Zbigniew Najmoła

15 i 16 lutego, godz. 16.00 (Scena Kameralna)

Literacka perełka autora "Oskara i pani Róży" oraz "Małych zbrodni małżeńskich". Błyskotliwa wiwisekcja dusz ludzkich.Richard i Diane są w sobie szaleńczo zakochani i wkrótce zamierzają się pobrać. Chociaż może nie tak szaleńczo, jak się wydaje. A z tym ślubem to też nic pewnego Tak naprawdę, to myślą o rozstaniu. Czego oni właściwie chcą? Zaskakujący dramat Schmitta, pełen ciągłego napięcia między dwojgiem głównych bohaterów. To laboratoryjna analiza mechanizmów manipulacji. Wśród intryg i podchodów, aluzji i podtekstów autor kolejny raz pokazuje, że najsilniejszych uczuć, jakimi są - miłość i nienawiść - nie można od siebie odróżnić, i że wszyscy nosimy maski. Bo miłość to nieustająca gra.

***

"enVogue" na podstawie sztuki "Vogue" Katarzyny Ostrowskiej, reż. Piotr Grabowski

(spektakl gościnny z udziałem Elżbiety Zającówny, Darii Widawskiej, Beaty Kawki i

Kamila Prubana)

17 lutego, godz. 17.30 i 19.30 (Duża Scena)

Czym innym jest moda, jeśli nie przybieraniem pozy, wchodzeniem w rolę, wkładaniem maski? Sztukę tę do perfekcji opanowała Dana Horn (Beata Kawka), 42-letnia archeolożka - seksowna, inteligentna, błyskotliwa i niezależna bohaterka sztuki "enVouge". Okazuje się jednak, że żadna z tych cech nie zapewnia kobiecie szczęścia. Dana - profesor Yale - w czterech ścianach swojego penthouse'a zajada nie tylko chipsy, ale także samotność i frustrację. Zamiast brać z życia garściami, wykorzystując atrybuty swojej kobiecości, Dana czeka na mężczyznę . To, co dla innych jest oczywiste (Artur to niesiony przez wiatr dmuchawiec ), ona nazywa wolnością i przestrzenią w ich związku.Lustrem porażek Dany, niespełnienia, marzeń, tęsknot, poczucia uciekającego czasu jest przebojowa przyjaciółka, Lucy (Daria Widawska) - wzięta koroner i matka 21-letniego syna. Próba reanimacji przyjaciółki, przywrócenia poczucia jej wartości, wzniecenia ognia, a nawet pożądania wydaje się przez chwilę realna i dość zabawna. Narzędzie poniekąd samo wpada Lucy w ręce. To Fryderyk (Kamil Pruban), przypadkowy i słabej jakości admirator wdzięków seksownej pani profesor.Misję Lucy komplikuje nieoczekiwany przyjazd matki Dany, Addison Forbes (Elżbieta Zającówna), zwanej pieszczotliwie - pani Dexter Skazana na sukces, Addison, jak zawsze przejmuje pierwsze skrzypce. Dana, obciążona genetycznie kompleksem "królowej matki ", chce zerwać z własnym DNA. To doprowadza do wielu zabawnych sytuacji i zbiegów okoliczności, a nagromadzony w powietrzu estrogen powoduje, że w tym alfa kobiecym świecie ktoś naprawdę padnie trupem . "enVogue" to komedia szyta na miarę przewrotności kobiecej natury. Krzywe zwierciadło, w którym kobieta zobaczy cząstkę siebie i dystansem się również z siebie pośmieje, a mężczyzna będzie miał szansę odbyć podróż w głąb, nieobliczalnej jak halny, kobiecej duszy."enVogue" - znakomity aktorski popis Beaty Kawki, Elżbiety Zającówny, Darii Widawskiej i Kamila Prubana w reżyserii Piotra Grabowskiego.

Ten spektakl to jak dobrze doprawiona margarita. Gwarantuje niezapomnianą ucztę!

**

Rezerwacja biletów:

kasa biletowa 68 452-72-72 w. 33

impresariat 68 452-72-72 w. 35,51,63

Sprzedaż internetowa:

www.bilety.teatr.zgora.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji