Artykuły

Gdańsk. Monodram "Jolie" w Oknie

11 stycznia o godz. 20 w Teatrze w Oknie odbędzie się monodram "Jolie" w reż. Jakuba Roszkowskiego i w wykonaniu Dominiki Kojro.

"Jolie" - to projekt łączący w sobie elementy teatralnego monodramu, koncertu muzycznego i animacji, inspirowany między innymi opowiadaniem "Numery" Olgi Tokarczuk, filmem "Cztery pokoje" Tarantino, Andrews, Rockwella i Rodriqueza i książką "Alicja w krainie czarów" Lewisa Carolla.

Jakub Roszkowski o "Jolie":

"Nigdy wcześniej nie pracowałem nad monodramem. To dla mnie zupełnie nowe, niezwykle ekscytujące doświadczenie. Tym bardziej, że chciałbym połączyć w tym projekcie energię prostego teatralnego spotkania aktora z widzami, dialogu, opowiadanej historii z bardziej abstrakcyjną energią płynącą z muzyki, miksowanej na żywo przez muzyka i śpiewanej przez aktorkę/wokalistkę. Dodatkowo chciałbym zderzyć to jeszcze z animacjami - tak wychodzącymi na pierwszy plan, jak i uzupełniającymi dwa wcześniejsze elementy. Chcę zaprosić publiczność, by spędziła jeden dzień razem z Jolie. By ona opowiadała im o sobie, o swojej pracy, a jednocześnie wpuszczała ich do kolejnych pokojów, które ma posprzątać. By była niejako klucznikiem, otwierającym przed widzami kolejne, niezwykłe światy. Zależy mi na wspólnej podróży. Tak zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Przez hotel, ale i przez własne słabości, lęki i nadzieje".

***

tekst i reżyseria: Jakub Roszkowski

muzyka: Michał Siwak

scenografia wirtualna: Małgorzata Wojtkowiak

kostiumy: Alicja Antoszczyk

aktorka: Dominika Kojro

***

Jakub Roszkowski - dramaturg, reżyser, autor adaptacji, tłumaczeń i opracowań scenicznych tekstów. Jest absolwentem Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na Wydziale Reżyserii Dramatu oraz stypendystą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2007 roku pracuje jako dramaturg w Państwowym Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W maju 2012 roku na deskach tego teatru wyreżyserował swój debiutancki spektakl Stalker na podstawie książki Piknik na skraju drogi braci Arkadija i Borysa Strugackich.

Michał Siwak - producent, dj. Założyciel projektumuzycznego Sinusoidal. Związany z wroclawską sceną elektroniczną. Zwycięzca PPA w nurcie OFF w 2009 roku (Vertinsky Project, obecnie Lila Negr). Zawodowo freelancer, producent muzyki komercyjnej do reklam i prezentacji multimedialnych.

Alicja Antoszczyk - absolwentka Wydziału Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, wielokrotna stypendystka z osiągnięcia artystyczne. Od 2010 tworzy własną markę, jej kolekcja prezentowana była między innymi na wystawie młodych designerów europejskich [C]Kult w Paryżu. Pracowała dla marki La Mania. Współpracowała przy wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych.

Dominika Kojro - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, stypendystka Institut del Teatre w Barcelonie. Laureatka nagrody aktorskiej na XXVII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W latach 2011-2012 aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu. Zobaczyć ją można również w filmie "Cisza" w reżyserii Sławomira Pstronga oraz serialach "Pierwsza miłość".i "Przyjaciółki" Organizatorka i uczestniczka warsztatów aktorskich z actingcoachem Bernardem Hillerem i choreografką Palmer Davis.

Małgorzata Wojtkowiak - studentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zajmuje się filmem animowanym, realizuje teledyski, wizualizacje na koncerty, bierze udział w wystawach i festiwalach filmowych. Ostatnio wykonane realizacje to: wizualizacje na Heineken Open'er Festiwal 2011 zespołu "Twilite", 2011- teledysk zespołu Maximum Balloon "Groove me"- realizacja dodatkowych efektów, 2012- teledysk do utworu "Kto się Zani" Kapeli ze Wsi Warszawa i wiele innych.

BILETY: 15/25zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji