Artykuły

Warszawa. Sylwester w Dramatycznym

Zapraszamy do spędzenia wieczoru sylwestrowego w Teatrze Dramatycznym. Na Scenie im. G. Holoubka pokażemy "Absolwenta", opowiadającego o miłości zagubionego młodzieńca i dojrzałej kobiety, a na Scenie na Woli zagramy "Exterminatora", komedię z muzyką na żywo o zespole rockowym, który dla pieniędzy decyduje się na radykalny artystyczny kompromis.

Po spektaklach zapraszamy na lampkę szampana.

19:00 - T. Johnson "Absolwent" w reżyserii Jakuba Krofty /Scena im. G. Holoubka, PKiN/

Ameryka. Burzliwe lata 60., w tle rewolucja seksualna, Beatlesi i zapach marihuany. Ben kończy prestiżową uczelnię i zupełnie nie wie, co zrobić ze swoim życiem. Bunt przeciwko rodzicom, zauroczenie dojrzałą kobietą i inicjacja seksualna - oto jego pomysły na dorosłego siebie. Podnosi się i upada, boi się i jest odważny, zakochuje się i załamuje jednocześnie. Czy uda mu się żyć na własny rachunek?

"Absolwent" to nie tylko opowieść o romansie między Benem a pani Robinson, ale też wnikliwy portret hipokryzji klasy średniej. Reżyser spektaklu zadaje pytanie czy jest możliwa prawdziwa i głęboka relacja międzypokoleniowa, oparta na zaufaniu i zrozumieniu.

Występują: Agnieszka Warchulska, Anna Szymańczyk, Jolanta Olszewska, Krzysztof Dracz, Krzysztof Brzazgoń, Mariusz Drężek, Andrzej Blumenfeld, Piotr Siwkiewicz.

Prawdziwą aktorską kreację stworzyła w tym spektaklu Agnieszka Warchulska. Jej Pani Robinson uwiodłaby każdego mężczyznę. Jest świadomą swej kobiecości dojrzałą kobietą, niczym kot z myszą bawi się uczuciami młodego człowieka. - pisała o spektaklu Polska The Times.

Spektakl trwa 120 minut

Bilety w cenach od 50 do 150 złotych

***

18:30 i 21:00 - P. Jurek "Exterminator" (na zdjęciu) w reżyserii Aldony Figury /Scena na Woli im. T Łomnickiego, ul. Kasprzaka 22

Czterech przyjaciół gra w zespole metalowym "Exterminator". Marzyli o karierze muzycznej i piszczących fankach, a skończyło się na próbach w garażu. Pewnego dnia pojawia się propozycja od miejscowego urzędnika i szansa na występy przed szerszą publicznością. Gdzie jest granica kompromisu? Co znaczy "upadek" dla kapeli z zasadami? W co gra urzędnik i jaki związek ma z tym Koło Gospodyń Wiejskich?

Muzyka na żywo to pierwszy atut, który przyciągnie na Wolę widzów niechodzących zbyt często do teatru. Kolejny to świetna zabawa, dawno nie widziałam publiczności proszącej aktorów o bis (!). Trzeci jest najpoważniejszy, ale dla komedii kluczowy - w lekkiej formie zadaje ona ważne pytania: o istnienie pojęć "kodeks" i "przyjaźń" oraz sposób funkcjonowania lokalnej władzy .- pisała o spektaklu Kamila Łapicka

Występują: Zuzanna Grabowska, Agata Wątróbska, Henryk Niebudek, Paweł Domagała, Przemysław Kosiński, Kamil Siegmund, Sebastian Skoczeń.

Spektakl trwa ok. 90 minut

Bilety w cenach od 40 do 120 złotych

Bilety: 22 656 68 44, 22 632 24 78, 663 741 903; kasa@teatrdramatyczny.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji