Artykuły

Warszawa. edukaToR zaprasza na "Miasto snu"

W ramach programu edukaToR zapraszamy na warsztaty towarzyszące spektaklowi "Miasto Snu". Spotkanie ma na celu wprowadzenie oraz przybliżenie twórczości Krystiana Lupy.

17 maja (piątek), g. 14:30 - 16:30

TR Warszawa - Mała Scena, ul. Marszałkowska 8

wstęp wolny

obowiązują zapisy: anna.rochowska@trwarszawa.pl

Prowadzenie: Anna Zalewska-Uberman

Teatrolog, pedagog teatru i animatorka kultury. Od kilkunastu pracuje twórczo z dziećmi i młodzieżą. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim (specjalność teatrologiczna i edytorska) i specjalistyczne szkolenie dla pedagogów teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Członkini Stowarzyszenia Pedagogów Teatru. Pracuje w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, gdzie m.in. realizuje autorski projekt z zakresu pedagogiki teatru: Palec Gombrowicza czyli "Dotknięci Teatrem" oraz w Instytucie Pedagogiki PWSNS w Gdyni. Współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie oraz Gdańskim Teatrem Szekspirowskim. Od trzech lat jest członkinią Komisji Artystycznej Ogólnopolskiego Konkursu o Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną. Przygotowuje rozprawę doktorską na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na temat teatru Krystiana Lupy.

O spektaklu

MIASTO SNU

wg "Po tamtej stronie" Alfreda Kubina

reż.: Krystian Lupa

premiera: 2012-10-05

scenariusz Krystian Lupa i kreacja zbiorowa

reżyseria, scenografia Krystian Lupa

dramaturgia Iga Gańczarczyk

kostiumy Piotr Skiba

muzyka Mieczysław Mejza

kompozycja przestrzeni dźwiękowej Piotr Żyła

wideo Filip Piasek, Tomasz Michalczewski

obsada: Jan Dravnel, Jakub Gierszał, Sandra Korzeniak, Magdalena Kuta, Władysław Kowalski, Lech Łotocki, Maria Maj, Małgorzata Maślanka, Henryk Niebudek, Monika Niemczyk, Agnieszka Roszkowska, Piotr Skiba, Andrzej Szeremeta, Tomasz Tyndyk

W 1985 roku w Starym Teatrze w Krakowie Krystian Lupa zrealizował spektakl Miasto Snu na podstawie powieści "Po tamtej stronie" Alfreda Kubina jako "zapis indywiduacyjnej katastrofy" głównego bohatera. Po dwudziestu siedmiu latach wraca do projektu Patery, prześwietlając go tym razem przez dwa antagonistyczne i polemizujące ze sobą stronnictwa. Kubinowskie Miasto Snu, osobliwy urbanistyczno-społeczny pasożyt, będący archetypową obietnicą lepszego życia, w spektaklu pełni rolę papierka lakmusowego do zbadania współczesności: schorzeń wspólnotowego myślenia, eklektyzmu nowego świata, krytycznego potencjału utopii. Na skutek postępującej mutacji w Perle nie ma już jednego bohatera - jest grupa, nie ma jednego małżeństwa - jest kilka par, kilka miast, kilka snów. A w przyszłości: dwa bliźniacze spektakle.

Spektakl trwa 6 godz. 30 min (2 przerwy)

Dla uczestników warsztatu bilety na spektakl w specjalnej cenie.

www.trwarszawa.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji