Artykuły

Kraków. Agata Duda Gracz i jej współpracownicy w MOS

10 maja Pauza in Garden zaprasza na spotkanie z twórcami spektaklu "Każdy musi kiedyś umrzeć Porcelanko, czyli rzecz o Wojnie Trojańskiej"

Kiedy?

10 maja 2013 r. godz. 21:30

Gdzie?

Pauza in Garden (Małopolski Ogród Sztuki ul. Rajska 12, Kraków)

W rozmowie udział wezmą reżyserka Agata Duda-Gracz, muzycy Maja Kleszcz i Wojtek Krzak (projekt muzyczny incarNations, wcześniej działających w Kapeli ze Wsi Warszawa) oraz aktorzy. Całość poprowadzi Aśka Grochulska.

W swoim nowym spektaklu Agata Duda - Gracz powraca do współpracy z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, po dwuletniej przerwie od świetnie przyjętego "Ojca". Tym razem interpretuje jeden z najrzadziej wystawianych dramatów Szekspira - "Troilusa i Kresydę". Jak zwykle w jej Teatrze wybrane wątki i motywy stanowią jedynie inspirację zarówno dla napisanego na nowo tekstu, jak i projektowanego według własnych reguł scenicznego świata. "To intrygująca, tajemnicza i mroczna sztuka, w której przepowiedni niespieszno się wypełnić, herosi są bardziej ułomni niż mityczni, a miłość równie bezsensowna co wywołana nią wojna" - tak o spektaklu mówię jego twórcy.

Agata Duda-Gracz do współpracy muzycznej zaprosiła Maję Kleszcz (Kasandra) i Wojtka Krzaka (druid) tworzących projekt muzyczny incarNations, a wcześniej działających w Kapeli ze Wsi Warszawa.

http://www.youtube.com/watch?v=OwxatlSQahw

WSTĘP WOLNY!!!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji