Artykuły

Warszawa. Anna Seniuk zagra z córką

Anna Seniuk wystąpi w spektaklu "Oklaski, ach oklaski" wg poematu Stanisława Balińskiego "Wieczór w Teatrze Wielkim".

CENTRUM SZTUKI FORT SOKOLNICKIEGO

Rodzinny występ matki i córki

Anna Seniuk

&

Magdalena Małecka

28.04.2013 godz.18.00

"Wieczór w Teatrze Wielkim" w mistrzowskim wykonaniu Anny Seniuk, to poetycko-muzyczna opowieść o sztuce i barwna wędrówka śladami minionej epoki. Ten kameralny spektakl jest nie tylko ucztą dla fana teatru, ale dla każdego, kto kocha muzykę i poezję. Aktorce, towarzyszy w nim córka, wykonując na altówce suity solowe Jana Sebastiana Bacha.

Stanisław Baliński opisuje z humorem, trochę ironicznie, a zarazem sentymentalnie świat współczesnych mu artystów. W recytowanym przez Annę Seniuk poemacie słyszy się zachwyt nad sztuką. Lecz to dopiero początek opowieści. Opera jest jedynie pretekstem, aby dotknąć tego, co zawsze najbardziej emocjonuje i ciekawi.

Dzięki Balińskiemu będziemy mogli zajrzeć w teatralne kulisy, poznać losy wielkich śpiewaków, poczuć smak sławy a czasem- także ból porażki. Dawny plac Teatralny zabłyśnie tego wieczoru światłem gazowych latarni, znamienita publiczność wypełni po brzegi amifiteatr i znów rozpocznie się spektakl....

Anna Seniuk o poemacie Balińskiego: "Jest w nim coś i o teatrze, i o muzyce, trochę sentymentalnie, ale z poczuciem humoru, czyli tak jak lubię. Mówię ten poemat od wielu lat, ale bardzo rzadko. Wymaga bowiem specyficznej publiczności, kameralnego otoczenia i doskonałej oprawy muzycznej."

Gazeta Krakowska 18 czerwca 2002

Stanisław Baliński - autor poematu, który zmarł w 1984 r., uchodzi za ostatniego członka Skamandrytów - grupy poetyckiej założonej w r. 1918 przez Juliana Tuwima, Antoniego Słonimskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Kazimierza Wierzyńskiego i Jana Lechonia.W czasie II wojny światowej był urzędnikiem polskiego rządu emigracyjnego. Po wojnie pozostał na emigracji w Anglii i pisał nostalgiczne wiersze o utraconej ojczyźnie. W poemacie "Wieczór w Teatrze Wielkim" pisał o swojej młodości, o przedwojennych artystach, śpiewakach i muzykach oraz bywalcach Teatru Wielkiego.

28.04.2013 godz.18.00

CENTRUM SZTUKI FORT SOKOLNICKIEGO

ul. Czarnieckiego 51, www.nowyfort.pl, info@nowyfort.pl, 48 507 670 075

Rezerwacje: rezerwacja@nowyfort.pl

email: agnieszka@enterpr.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji