Artykuły

Teatr po angielsku

Kto zbudował Stonehenge? Czy Alfred Wielki był naprawdę wielki? Jaki los spotkał sześć żon Henryka VIII? Na te pytania podczas przedstawienia teatralnego odpowiedzieli uczniom członkowie międzynarodowego teatru The Bear - pisze ACZ w Czasie Świecia.

Kilka dni temu w I Liceum Ogólnokształcącym w Świeciu zawitał międzynarodowy teatr wędrowny pod nazwą The Bear Educational Theatre, który ma swą siedzibę w Pradze. Artyści, którzy są jego członkami, specjalizują się w uczeniu języka angielskiego przez interaktywne przedstawienia. Do "czerwonego" przyjechali z przedstawieniem "The History of England". Spektakl prezentuje najważniejsze wydarzenia z historii Anglii w lekkiej i zabawnej formie, a dodatkowym elementem kształcącym był humorystyczny quiz z historii języka angielskiego przeprowadzony pomiędzy dwoma drużynami utworzonymi z widowni. - Myślę, że wielu uczniów dość sceptycznie podchodziło do przedstawienia z obawy przed trudnościami ze zrozumieniem - mówi Natalia Poćwiardowska, nauczycielka języka angielskiego w I LO, która z założycielem teatru nawiązała kontakt na Międzynarodowej Konferencji dla Nauczycieli Języka Angielskiego we Wrocławiu. - Jednak sami uczniowie przyznali, że język spektaklu był zrozumiały i w połączeniu z grą aktorską swobodnie można było podążać za jego treścią. Warsztaty także były dla uczniów świetną przygodą - dodaje.

Przed spektaklem The Bear przeprowadził dwugodzinne warsztaty dla grupy Teatr Świecie oraz klasy I D. W ich organizację włączył się OKSiR. Reżyser spektaklu David Fisher udzielał wskazówek uczestnikom, jak być dobrym aktorem, pracować nad ruchem scenicznym oraz głosem. Z pewnością przydadzą się one licealistom, którzy planują skorzystać ze scenariusza użyczonego przez teatr, aby wystawić "Opowieść Wigilijną".

- Teatr The Bear po raz pierwszy przyjechał do Świecia ze swoim przedstawieniem, ale mamy nadzieję, że to początek dłuższej współpracy - podkreśla Natalia Poćwiardowska. - Uważam, że udział w spektaklu prezentowanym przez aktorów to niezwykła okazja dla uczniów, aby przeżyć inną lekcję angielskiego. W czasie 60-minutowego przedstawienia uczniowie mają możliwość ćwiczenia swoich umiejętności słuchania ze zrozumieniem. To ubrane w interaktywną formę przedstawienie nie pozostawia widzów tylko biernymi słuchaczami, lecz uaktywnia ich w czasie występu. Co więcej, aktorzy przygotowali dla nauczycieli scenariusze lekcji, które można przeprowadzić z uczniami w oparciu o ich występ - dodaje.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji