Artykuły

Wrocław. Teatr Polski z nagrodami

Krystian Lupa został wczoraj nagrodzony za najlepszą reżyserię, a Halina Rasiakówna za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą w "Poczekalni.0" w konkursie V Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie.

Andrzej Kłak, nowy aktor Teatru Polskiego, otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora za drugoplanową rolę męską, ale w przedstawieniu wałbrzyskim - "O dobru".

Nagrody przyznało międzynarodowe jury w składzie: Max Philip Aschenbrenner (Niemcy), Dario Loperfido (Argentyna) i So Kwok Wan (Hongkong).

Z poprzednich edycji Boskiej Komedii Teatr Polski we Wrocławiu przywiózł następujące nagrody: za najlepszą reżyserię dla Jana Klaty oraz za najlepszą scenografię dla Mirka Kaczmarka ("Sprawa Dantona", pierwsza edycja, 2008), za najlepsze przedstawienie ("Tęczowa Trybuna" 2012, czwarta edycja, 2011), za najlepszą reżyserię dla Jana Klaty ("Utwór o Matce i Ojczyźnie", czwarta edycja, 2011) oraz dla najlepszego zespołu aktorskiego ("Tęczowa Trybuna" 2012 i "Utwór o Matce i Ojczyźnie", czwarta edycja, 2011).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji