Artykuły

Bydgoszcz. "Popiełuszko" Sikorskiej-Miszczuk w Polskim

9 czerwca w Teatrze Polskim odbędzie się prapremiera "Popiełuszki" w reż. Pawła Łysaka. To trzeci z czterech spektakli wchodzących w skład cyklu inscenizacji "Oburzeni" Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Czwartą, niezrealizowaną jeszcze, propozycją jest spektakl "Źle ma się kraj" w reż. Weroniki Szczawińskiej (premiera 22 czerwca 2012).

Autorka sztuki, Małgorzata Sikorska-Miszczuk, odnajdując zagubione bądź nieistniejące dokumenty dotyczące księdza Jerzego Popiełuszki, jak również prowadząc śledztwo w sprawie dokumentów zatajonych lecz istniejących, a także zapoznając się z dokumentami bytującymi oficjalnie i ogólnodostępnie, przedstawia swoją wizję tego, jaką Prawdę głosił ksiądz Popiełuszko, za co jest obecnie prześladowany i jaki cud może sprawić, aby w Polsce zło dobrem zwyciężać.

Po spektaklu 10 czerwca odbędzie się dyskusja "Czy można być porządnym człowiekiem poza kościołem?". Jej uczestnikami będą Katarzyna Wiśniewska (Gazeta Wyborcza), ks. Adam Boniecki (Tygodnik Powszechny), Adam Ostolski (Krytyka Polityczna).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji