Artykuły

Warszawa. Warsztaty teatralne w Dramatycznym

Teatr zaangażowany to także forma protestu i dlatego stołeczny Dramatyczny już w czerwcu zaprasza młodzież gimnazjalną i licealną na bezpłatne warsztaty teatralne do spektaklu "Kto zabił Alonę Iwanowną?".

"Pie-ro-gi, raz, dwa, trzy" - skandowali ludzie podczas okupacji Baru Prasowego. Ich "nie" zostało usłyszane, ich głos stał częścią szerszej debaty. Protestować, prowokować, zabierać głos - ale jak? Dlaczego tak rzadko korzystamy z tego podstawowego prawa obywatelskiego?

Teatr zaangażowany to także forma protestu i dlatego stołeczny Dramatyczny już w czerwcu zaprasza młodzież gimnazjalną i licealną na bezpłatne warsztaty teatralne do spektaklu "Kto zabił Alonę Iwanowną?" [na zdjęciu]. To inspirowane "Zbrodnią i karą" Fiodora Dostojewskiego przedstawienie, wyreżyserowane przez zeszłorocznego maturzystę, Michała Kmiecika, odniosło ogromny sukces wśród młodej widowni Teatru Dramatycznego.

Podczas warsztatów prowadzonych przez dwie pedagożki teatru, Aleksandrę Antoniuk i Justynę Lipko-Konieczną, przyjrzymy się różnym sposobom wyrażania społecznego sprzeciwu, przede wszystkim w kontekście kluczowej dla Dostojewskiego relacji winy i kary. Na zajęciach przywołane zostaną również różne formy sprawowania społecznej kontroli czy tresury, a także sposoby artystycznej prowokacji wymierzone przeciw takim działaniom m.in. obrazoburcze działania akcjonistów wiedeńskich.

Warsztaty zakończą się otwartym pokazem. Warsztaty odbędą się w ramach projektu edukacyjnego Teatru Dramatycznego - MŁODA SCENA. Spektakl "Kto zabił Alonę Iwanowną?" to czwarta odsłona tego projektu. MŁODA SCENA adresowana jest do dorastającego pokolenia odbiorców sztuki. Jej celem jest przekonanie młodych widzów do medium teatru. Służyć temu ma zarówno eksperymentalne łączenie nowych mediów w spektaklach, jak i nowoczesne formuły warsztatów. Do tworzenia MŁODEJ SCENY zapraszani są artyści i animatorzy doświadczeni nie tylko w pracy w teatrze, lecz również tworzący interdyscyplinarne projekty teatralne, performatywne, muzyczne, graficzne, modowe i kuratorskie.

1-4.06, zapisy: mlodascena@teatrdramatyczny.pl

O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń oraz obejrzenie spektaklu "Kto zabił Alonę Iwanowną?". Spektakl grany w dniach: 11-13.05.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji