Artykuły

Warszawa. Polsko-izraelsko-niemiecka premiera "Muranooo"

12 maja w Foyer Dużej Sceny Teatru Dramatycznego odbędzie się premiera spektaklu "Muranooo" w reżyserii Lilach Dekel-Avneri.

Muranooo to nieistniejąca kraina na uboczu czasów i przestrzeni. Utkana z szeptów i jęków zjaw zamieszkujących muranowskie kamienice i nawiedzających ciała lokatorów pamiętających wojnę. Jej obecność jest ledwo wyczuwalna pod powierzchnią pozornie tylko zabliźnionych wojennych ran. Muranooo jest bowiem ojczyzną uwięzionych pod murami getta warszawskich duchów czekających na egzorcyzmy, które mogłyby je wyzwolić.

Nie-tak-sentymentalną podróż do tego - pogrążonego w kakofonii znanych i obcych wyobrażeń, słów i dźwięków - świata odbędzie polsko-izraelsko-niemiecka grupa artystów. Nakładając na siebie różne języki, przywołując bliskie i odległe czasy, czy zderzając znajome i nierozpoznawalne obrazy, twórcy zapytają o granice naszej pamięci; o to, w jaki sposób z kolażu dostarczanych nam przez media bodźców każdy z nas tworzy własną historię, a także jak dzisiaj nasza wspólna, choć zarazem odmienna, polsko-żydowska przeszłość może kształtować dialog międzykulturowy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji