Artykuły

Król Edyp

Agencja Artystyczna Gruv Art zaprasza na poznańską premierę "Króla Edypa" Sofoklesa. Jest to spektakl Teatru Ateneum im. St. Jaracza z Warszawy.

"Król Edyp" to jedno z największych arcydzieł literatury dramatycznej świata. Opowieść o bezsilności człowieka, kruchości jego szczęścia, walce rozumu i woli z niedostępną dla ludzkiego poznania wszechmocą przeznaczenia. Odpowiedni tekst, właściwi aktorzy, prawdziwy sukces inscenizacyjny!

Spektakl Teatru Ateneum urzeka tym, czego na co dzień w polskim teatrze po prostu brakuje. Kunsztem świetnie podanego słowa, tajemnicą, ale także metaforą i niedopowiedzeniem, które stanowią o prawdziwej magii teatru. To wszystko, a także współcześnie brzmiące tłumaczenie sprawiają, że problemy sprzed dwóch i pół tysiąca lat są dla nas, współczesnych, nadal żywe i emocjonujące. "Król Edyp" w reżyserii Gustawa Holoubka to inscenizacja, w którą aktorzy włożyli wiele emocji.

Tłumaczenie i adaptacja: Marcin Sosnowski, reżyseria: Gustaw Holoubek, scenografia: Marcin Stajewski, kostiumy: Irena Biegańska, światło: Jan Holoubek, obsada: Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Jerzy Trela, Krzysztof Gosztyła, Piotr Fronczewski, Jerzy Kamas, Jan Kociniak, Marian Kociniak, Tadeusz Borowski, Grzegorz Damięcki.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji