Artykuły

Warszawa. Spotkanie z Barbarą Krafftówną w Cafe Kulturalna

Barbara Krafftówna będzie specjalnym gościem Klubu Festiwalowego 32 Warszawskich Spotkań Teatralnych. Spotkanie z udziałem Agnieszki Jakimiak i Weroniki Szczawińskiej poprowadzi Justyna Jaworska. 25 marca 2012, godz. 18.00, Cafe Kulturalna.

W tytule nie ma znaku zapytania. Ani w opowiadaniu Kazimierza Brandysa, ani w filmie Wojciecha Hasa, ani w zrealizowanym na scenie przez Weronikę Szczawińską scenariuszu Agnieszki Jakimiak. Nikt nie pyta, bo wszyscy wiedzą? Udają że wiedzą? Ironizują, że można wiedzieć? Szydzą z pytania?

Film "Jak być kochaną" z wielką kreacją Barbary Krafftówny był przed laty prawdziwym wyzwaniem dla publiczności przyzwyczajonej do męskich narracji heroicznych. "Jak być kochaną" - scenariusz Agnieszki Jakimiak drukowany w marcowym numerze "Dialogu" i spektakl Weroniki Szczawińskiej prezentowany podczas Warszawskich Spotkań Teatralnych - można czytać jako krytyczną analizę kobiecej narracji, która współcześnie wybiła się na niezależność. Pytanie, czy to kolejny zwrot czy, mimo wszystko, kontynuacja?

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji