Artykuły

Warszawa. Otwarcie teatrów ogródkowych

Muzyczny spektakl z piosenkami Starszych Panów zainaugurował XIV Konkurs Teatrów Ogródkowych w Ogrodach Frascati.

Inna letnia scena - w Lapidarium Muzeum Historycznego - rozpocznie działalność w piątek [17 czerwca].

W parku na tyłach hotelu Sheraton z przedstawieniem "Odrobina piosenki na co dzień" wystąpił wczoraj Teatr Piosenki z Warszawy. Znane z "Dziennika Telewizyjnego" Jacka Fedorowicza aktorki: Dorota Dobrowolska i Hanna Chojnacka, przypomniały program, który przyniósł im nagrodę publiczności na ubiegłorocznym KTO. Śpiewane z wdziękiem i lekkością piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego przeplatane krótkimi dialogami ułożyły się w opowieść o różnych obliczach miłości - przelotnych znajomościach, spotkaniach, flirtach i zauroczeniach. Szkoda, że chciała jej wysłuchać zaledwie garstka widzów.

W piątek o godz. 19.30 Włodzimierz Nahorny z zespołem otworzy Letnią Scenę w Lapidarium. Zagrają "Fantazję polską" - jazzowe interpretacje m.in. utworów Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego. Zabytkowy dziedziniec Muzeum Historycznego po raz piątybędzie miejscem wakacyjnych koncertów i spektakli. Ich organizator, Staromiejski Dom Kultury, przygotował bogaty repertuar, w którym nie zabraknie gwiazd. W czerwcu zagrają: Raz, Dwa, Trzy, Nocna Zmiana Bluesa, folkowy zespół Turnioki. Wystąpi kabaret Hrabi. Dzięki finansowemu wsparciu stołecznego Biura Kultury bilety mają być w cenie od 10 do 15 zł.

- Stawiamy na niekomercyjny program artystyczny -mówi Marek Bartkowicz ze Staromiejskiego Domu Kultury - Sprzyja temu kameralna atmosfera dziedzińca.

Na lipcowe i sierpniowe weekendy zaplanowano stałe cykle. W piątki pod hasłem "Muzyka świata" odbywać się będą koncerty folkowe z udziałem zespołu Trebunie Tutki, Kwartetu Jorgi i grającej celtyckie rytmy grupy Beltaine. Sobotnie popołudnia wypełnią przedstawienia dla dzieci, a wieczory - występy kabaretów. W niedzielę będzie można posłuchać muzyki klasycznej oraz "Etno z kraju i ze świata".

Nie będzie w Lapidarium teatrów ogródkowych. Ze względu na protesty mieszkańców, którym przeszkadzały wieczorne hałasy zniknęła także scena w Dolinie Szwajcarskiej, która przez sześć ubiegłych lat była miejscem ich prezentacji. Organizowany przez Dom Kultury Śródmieście festiwal "Ogródki warszawskie" został przeniesiony do Ogrodów Frascati. Tuw każdy poniedziałek prezentowane są kolejne spektakle, a najlepsze pod koniec sierpnia wezmą udział w finale XIV Konkursu Teatrów Ogródkowych. Poza tym odbywają się cykliczne imprezy taneczne, muzyczne, literackie i kabaretowe.

- Wszedłem na nowy teren - mówi Andrzej Tadeusz Kijowski [na zdjęciu], dyrektor Domu Kultury Śródmieście - Niezwykle piękny, mający podobnie jak Dolina Szwajcarska ciekawą historię, ale wymagający większych nakładów finansowych. Trzeba będzie przyciągnąć i przekonać ludzi do tego mało znanego, chociaż leżącego w sercu stolicy, miejsca.

Wczorajszy, inauguracyjny wieczór pokazał, że może to być zadanie trudne.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji