Artykuły

Lublin. Przeczytają sztukę Sikorskiej-Miszczuk w Czytelni Dramatu

Przestrzeń Działań Teatralnych ACK oraz Teatr Centralny zapraszają 8 marca na czytanie performatywne "Żelaznej kurtyny" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk. Po czytaniu odbędzie się spotkanie z autorką i aktorami.

"(...) Spielberg: Nazywam się Steven Spielberg. Przyleciałem tu do pani na Kabaty z Los Angeles w Ameryce. () Przeczytałem kilka pani scenariuszy i pomyślałem, że mogłaby pani dla mnie coś napisać. Co pani na to?

Scenarzystka : To bardzo ciekawa propozycja. Może się przejdziemy, pokażę panu Kabaty, bo pan pewnie nie wiedział Kabat, bo to jest takie dosyć nowe osiedle w Warszawie, i w trakcie będziemy sobie rozmawiali, bo jest ładna pogoda.

Spielbierg: To może innym razem, bo wracam zaraz na plan filmowy, gdzie czekają na mnie gwiazdy dużego ekranu i takie tam sprawy. Do rzeczy. Chcę żeby pani napisała dla mnie scenariusz.

Scenarzystka: A jaki scenariusz?

Spielberg : Political fiction. Pani lubi takie rzeczy wymyślać i dobrze to pani idzie. Historia byłaby o tym, że Niemcy nie przegrały II wojny światowej, tylko podbiły Amerykę i rządzą światem. No i pani by wymyśliła, co dalej (...)"

***

Małgorzata Sikorska-Miszczuk - dramatopisarka i scenarzystka, ukończyła Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych oraz Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim. Jest absolwentką Studium Scenariuszowego PWSFTiT w Łodzi. Jest autorką m.in. sztuk: Szajba, Śmierć Człowieka-Wiewiórki, Człowiek z Polski w czekoladzie, Zaginiona Czechosłowacja, Koniec świata, Bruno Schulz: Mesjasz, a także scenariusza pełnometrażowego filmu animowanego Tytus, Romek i A'Tomek wśród złodziei marzeń (2003). Spektakle na podstawie jej tekstów reżyserowali Marcin Liber, Jan Klata, Piotr Kruszczyński, Natalia Korczakowska, Michał Zadara, Anna Trojanowska, Nina Guehlstorff, Katarzyna Kurzeja. Prezentowane były w Polsce i za granicą. Teksty sztuk zostały przetłumaczone na angielski, niemiecki, francuski, serbski, chorwacki, czeski, rosyjski, rumuński, szwedzki, hiszpański, hebrajski. Czytania tekstów sztuk odbywały się w Polsce oraz za granicą: w Niemczech, Francji, Szwecji, Czechach, Rosji, Rumunii, USA, wkrótce w Belgii i Hiszpanii. Wielokrotnie nagradzana w kraju i za granicą.

***

Czytelnia Dramatu

Żelazna Kurtyna - Małgorzata Sikorska-Miszczuk / czytanie performatywne

reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski

czytają: Dariusz Jeż, Joanna Lewicka, Bartłomiej Kasprzykowski, Piotr Gajos, Dominika Mrozowska, Urszula Pietrzak, Andrzej Golejewski

***

Kiedy: 8.03.2012, godz. 19.00

Gdzie: Sala Widowiskowa w Warsztatach Kultury, ul. Popiełuszki 5

Wstęp wolny

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji