Artykuły

Kraków. Koncertowy Zapasiewicz

Kwiaty polskie Juliana Tuwima to poemat skrzący się wyrafinowanym dowcipem, przeplatany inteligentnymi dygresjami i nostalgicznymi wspomnieniami. Nic więc dziwnego, że jego interpretacją zainteresował się Zbigniew Zapasiewicz [na zdjęciu], który wystąpi w koncercie poetyckim Kwiaty polskie w poniedziałek, 25 bm. o godz. 19.30 w studiu S-5 Radia Kraków.

- Z tym poematem zmagam się już pięćdziesiąt lat. Zainteresowałem się nim jeszcze podczas stadiów. Później chciałem go przygotować w teatrze STS, ale koledzy odwiedli mnie od tego zamiaru, twierdząc, że utwór jest drobnomieszczański. To oczywiście bzdura, choć jest on nierówny i ma słabsze fragmenty. Ale większość partii jest niezwykłej urody, o niezwykłym wyczuciu słowa, poczuciu humoru, opisie szczegółu. I te właśnie fragmenty ułożyłem w pewien ciąg tematyczny składający się na cały koncert - powiedział nam Zbigniew Zapasiewicz.

Wybitnemu artyście towarzyszyć będzie Olga Sawicka (śpiew), a przy fortepianie zasiądzie Włodzimierz Nahorny -autor muzyki do Tuwimowskiego poematu. Bilety - 53 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji