Artykuły

Turyn - Kantorowi

Kolejna odsłona 25-lecia "Wielopola, Wielopola..." Kolejna, trzecia już - po florenckiej i rzymskiej - włoska odsłona obchodów 25-lecia premiery "Wielopole, Wielopole...", sławnego spektaklu Tadeusza Kantora, rozpoczyna się dziś w Turynie.

Turyński program zainaugurowany zostanie dziś wieczorem otwarciem dwóch wystaw w Teatro Gobetti. Na pierwszą z nich składa się cykl fotografii autorstwa Antonia Sferlazzo, dokumentujących próby do spektaklu, które odbywały się we florenckiej siedzibie Cricot 2. Druga z wystaw, "Wielopole Skrzyńskie di Tadeusz Kantor", znana krakowskiej publiczności, starymi fotografiami pokazuje miasteczko, w którym urodził się Tadeusz Kantor i życie toczące się tam w pierwszych dekadach minionego wieku. Obie wystawy przygotował Józef Chrobak. Wystawom towarzyszyć będą filmy dokumentalne.

Również na dziś zaplanowano prezentację nowej książki "Kantor - Wielopole, Wielopole - Dossier", opartą na drobiazgowo prowadzonym, opatrzonym rysunkami dzienniku z prób "Wielopola" w latach 1979-1980. Specjalne spotkanie poświęcone tej książce przewidziano również w programie Międzynarodowych Targów Książki w Turynie.

Trwające do 12 maja turyńskie obchody przewidują także cykl wykładów na Uniwersytecie Turyńskim (obok Luissy Passegi wykład wygłoszą Józef Chrobak i Jaromir Jedliński) a ponadto codziennie pokazywane będą, pochodzące z krakowskiej Cricoteki, zapisy spektakli teatru Tadeusza Kantora Cricot 2.

Już po oficjalnych obchodach, w drugiej połowie maja i z początkiem czerwca, zapisy filmowe spektakli Cricot 2, poprzedzone prelekcjami Sylvii Parlagreco, włoskiej badaczki twórczości Kantora, zamierza prezentować Biblioteka miasta Turynu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji