Artykuły

Wrocław. Przedpremierowy pokaz filmu o Grotowskim

Wyjątkowe wydarzenie w Instytucie Grotowskiego - przedpremierowy pokaz filmu Małgorzaty Dziewulskiej "Grotowski-Flaszen".

To filmowa podróż śladami Jerzego Grotowskiego - wybitnego reformatora XX-wiecznego teatru. Po Wrocławiu Grotowskiego oprowadza współtwórca Teatru Laboratorium, Ludwik Flaszen (na zdjęciu). Jego opowieść o przyjaźni z reżyserem, wspólnych fascynacjach i poszukiwaniach twórczych przeplata się z fragmentami rejestracji spektakli, programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych oraz niepublikowanymi dotąd zdjęciami. Pozwala to widzowi uchwycić fenomen Teatru Laboratorium w kontekście historycznym.

Małgorzata Dziewulska - reżyserka teatralna i eseistka - dla której "Grotowski-Flaszen" to debiut za kamerą, mówi o swoim filmie, że jest on gatunkiem eseju dokumentalnego. Zawiera minimum wyjaśnień historycznych, a jest raczej refleksją nad siłą idei Grotowskiego i ich znaczeniem dzisiaj. Jeśli mogę się tak wyrazić, chciałam dotknąć wielkiej tajemnicy, bez oceniania i bez okrągłych formuł.

***

21 lutego (poniedziałek), godz. 18:00

Instytut Grotowskiego, Rynek-Ratusz 27

Przedpremierowy pokaz filmu połączony będzie ze spotkaniem z Małgorzatą Dziewulską i Ludwikiem Flaszenem.

GROTOWSKI - FLASZEN

Reżyseria: Małgorzata Dziewulska

Produkcja: Narodowy Instytut Audiowizualny

wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji