Artykuły

Kraków. "Dwaj przyjaciele z boiska" - jubilaci ze Starego

Tadeusz Huk i Leszek Piskorz, znani i lubiani aktorzy Starego Teatru, świętowali swój jubileusz przedstawieniem "Trans-Atlantyk".

Łączy ich wspólne poczucie humoru i wspólna droga: od liceum poprzez PWST aż do Starego Teatru. Poza tym, jak twierdzą, wszystko ich różni: charakter, emploi, upodobania. Dlatego... przyjaźnią się już lat kilkadziesiąt. I dlatego mogli wspólnie obchodzić jubileusz 40-lecia pracy artystycznej. Tadeusz Huk i Leszek Piskorz, znani i lubiani aktorzy Starego Teatru, świętowali swój jubileusz przedstawieniem "Trans-Atlantyk".

Za ich twórcze dokonania i 40-letnią wierność krakowskim scenom zostali odznaczeni przez prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego Medalami Honoris Gratia. Od dyrektora narodowej sceny Mikołaja Grabowskiego Jubilaci odebrali Medale 200-lecia Starego Teatru, od prezesa Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych Zbigniewa Kazimierza Witka Medale 100-lecia Pałacu Sztuki, a od posła Jerzego Fedorowicza, niegdyś kolegi z tego samego teatru - eleganckie buteleczki. Były i wieńce laurowe założone na głowy szanownych Jubilatów, ogromne bukiety róż i słowa wzruszonych artystów.

Leszek Piskorz podkreślał: - Stary Teatr nie tylko był moim drugim domem, ale przez lata młodości pierwszym, gdy mieszkałem w teatralnym pokoju mansardowym wraz z Jerzym Bińczyckim. A Tadeusz Huk dodał: - Dziękuję panu prezydentowi za medal, to pierwsze wyróżnienie, jakie dostałem od tego miasta. I zrymował:

Dzięki temu jubileuszowi słowa dokładnie ważę ja wam na tej scenie jeszcze pokażę.

Po części oficjalnej wszyscy goście wraz z Jubilatami bankietowali w sali im. Modrzejewskiej, oglądając wystawę fotografii ze spektakli z udziałem artystów i popijając wino.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji