Artykuły

Warszawa. Legniczanie w Studio

Już 25 września na deskach Teatru Studio w Warszawie premiera spektaklu "Księżna d'Amalfi" w reżyserii Jacka Głomba, dyrektora legnickiego Teatru Modrzejewskiej.

Spektakl przygotowano na podstawie sztuki Johna Webstera, autora współczesnego Szekspirowi. To mroczna historia wdowy, która wbrew zakazom braci poślubia wybranego przez siebie mężczyznę i zostaje za to ukarana śmiercią. - To wybuchowa mieszanka polityki, miłości i zemsty.

Współczesny Szekspirowi John Webster (prawdopodobnie 1580-1634) wiarygodnie opisuje kryzys norm, zasad, idei i wartości przypisywany zazwyczaj naszej epoce. Bohaterowie grają przed sobą różne role, usiłując różnymi sposobami przejąć władzę nad bliźnimi - zapowiada swoją najnowszą premierę Teatr Studio.

W spektaklu uczestniczy spora, bo 25-osobowa grupa aktorów. Jest wśród nich znana nie tylko z teatru Joanna Trzepiecińska.

- Zaprosiłem do sztuki także aktorów teatru legnickiego, Bogdana Grzeszczaka i Pawła Wolaka - mówi Głomb. Muzykę przygotował znany z legnickich spektakli zespół Kormorany, a kostiumy i scenografię Małgorzata Bulanda z Teatru Modrzejewskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji