Artykuły

Kołobrzeg. Od środy XI edycja "Herbertiady"

W środę w Kołobrzegu (zaczyna się XI Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta. Do konkursu recytatorskiego dla młodzieży zgłosiło się 38 osób. W części artystycznej wystąpią m.in. Mirosław Baka, Jacek Bończyk i Natalia Sikora.

Impreza potrwa do soboty. Pierwsze dwa dni organizatorzy XI "Herbertiady" zarezerwowali na warsztaty recytatorskie dla młodzieży. Poprowadzą je aktorzy Teatru Dramatycznego w Białymstoku: Marek Tyszkiewicz i Bernard Bania. Warsztaty będą się odbywać w Zespole Szkół Społecznych Nr 1 im. Zbigniewa Herberta.

W piątek przed południem w kinie "Piast" przy ul. Łopuskiego 2 zacznie się konkurs recytatorski dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, do którego zgłosiło się 38 uczestników z kilku województw oraz dwoje uczniów szkoły ogólnokształcącej ze Lwowa.

W piątek wieczorem w Regionalnym Centrum Kultury przy ul. Solnej 1 będzie można obejrzeć monodram "Testament" w wykonaniu Marka Tyszkiewicza w reżyserii Jacka Malinowskiego z muzyką Michała Górczyńskiego i w scenografii Haliny Zalewskiej - Słobodzianek.

W sobotę na zakończenie "Herbertiady" w Regionalnym Centrum Kultury wystąpią laureaci konkursu recytatorskiego. Będzie można też obejrzeć monodram "Trzy rozmowy z Panem Herbertem" w wykonaniu Witolda Kocia z Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie i Teatru Poezji Studio Lublin.

Ostatnim punktem XI "Herbertiady" będzie koncert "Wersety Panteisty" do poezji Zbigniewa Herberta w wykonaniu Mirosława Baki, Jacka Bończyka, Natalii Sikory, Mariusza Jeki, Pawła Stankiewicz i Hadriana Filipa Tabęckiego, który jest autorem muzyki do tego spektaklu.

"Herbertiada" odbywa się w Kołobrzegu od 2000 r. Patronat nad imprezą sprawuje minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji