Artykuły

Warszawa. Studio promuje "Księżnę d'Amalfi"

W dniach 11 i 18 września Teatr Studio planuje zorganizowanie akcji, mającej na celu promocję najbliższej premiery "Księżnej d'Amalfi" w reżyserii Jacka Głomba.

Grupa wolontariuszy (10-15 osób) przebrana w kostiumy teatralne będzie jeździć po Warszawie autobusem City Sight Seeing i zatrzymywać się kolejno na 1 godzinę na 3 przystankach (Nowy Świat, Starówka, Łazienki Królewskie). Uczestnicy akcji promocyjnej przemaszerują z transparentami informującymi o najnowszym spektaklu, rozdając napotkanym przechodniom ulotki i pocztówki Teatru Studio.

Akcja odbędzie się w godzinach 12.00-16.00.

Przystanki podczas akcji promocyjnej Teatru Studio:

godz. 12.05 - skrzyżowanie ulic Nowy Świat i Świętokrzyska

godz. 13.28 - Plac Zamkowy

przystanek końcowy - Łazienki Królewskie (wejścia przy pomniku Chopina)

"Księżna d'Amalfi"

Mroczna historia wdowy, która wbrew zakazom braci poślubia wybranego przez siebie mężczyznę. Mimo upływu czterystu lat obraz dzikiej, namiętnej miłości, żądzy władzy, nienawiści oraz pragnienia zemsty ma wszelkie szanse, by trafić do współczesnego widza. Jego dramaturgia jest bowiem bliska tej znanej nam z thrillera, melodramatu, horroru.

Współczesny Szekspirowi John Webster wiarygodnie opisuje kryzys norm, zasad, idei i wartości przypisywany zazwyczaj naszym współczesnym czasom. Wszyscy bohaterowie grają przed sobą jakieś role. Wszyscy też wydają się być skrajnymi egocentrykami, którzy usiłują różnymi sposobami przejąć władzę nad bliźnimi.

Jacek Głomb przygotował inscenizację z udziałem 26 aktorów i muzyków z orkiestry Kormorany grającej "na żywo", wykorzystując "siły i środki" teatru i dużej sceny Teatru Studio.

reżyseria: Jacek Głomb

występują: Lena Frankiewicz, Paula Kinaszewska, Paweł Wolak (gościnnie)

scenografia: Małgorzata Bulanda

ruch sceniczny: Katarzyna Chmielewska

muzyka: Kormorany

premiera: 25 września 2010 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji