26 czerwca 1945 |
Lompa
Gołba Kazimierz
postać: Hans; Chałupnik reżyseria: Kwaskowski Stanisław teatr: Teatr Miejski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
18 lipca 1945 |
Jaś u raju bram
Marian Hemar
postać: Autor reżyseria: Zawistowski Roman teatr: Teatr Miejski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
6 października 1945 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Dziabeł III reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
22 listopada 1945 |
Burmistrz Stylmondu
Maurice Maeterlinck
postać: Jan Gilson reżyseria: Bardini Aleksander teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
6 lutego 1946 |
Stary dzwon
Jan Brzoza
postać: Franek reżyseria: Żytecki Edward teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
21 marca 1946 |
Wieczór Trzech Króli
Shakespeare William
postać: Strażnik I reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
18 maja 1946 |
Krawiec w zamku
Armont P., Marchand L.
postać: Kamerdyner reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
12 października 1946 |
Warszawianka
Stanisław Wyspiański
forma twórczości: role reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
12 października 1946 |
Antygona
Sofokles
postać: Starzec tebański reżyseria: Szletyński Henryk teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
31 maja 1947 |
Papuga
Korcelli Kazimierz
postać: Fastyn reżyseria: Krzemiński Władysław teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
5 lipca 1947 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Dworzanin reżyseria: Dąbrowski Bronisław teatr: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Katowice
|
26 czerwca 1948 |
Obrona Ksantypy
Ludwik Hieronim Morstin
forma twórczości: muzyka reżyseria: Moryciński Hugon teatr: Teatr Miejski im. Stefana Żeromskiego, Kielce
|
18 listopada 1948 |
Nawrócony
Prus Bolesław wg
forma twórczości: opracowanie muzyczne reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatry Śląsko-Dąbrowskie (Scena Opolska), Opole
|
18 listopada 1948 |
Pan Drops i jego trupa
Jan Brzechwa
forma twórczości: opracowanie muzyczne reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatry Śląsko-Dąbrowskie (Scena Opolska), Opole
|
24 stycznia 1949 |
Nowy Don Kiszot
Aleksander Fredro
postać: Michał reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatry Śląsko-Dąbrowskie (Scena Opolska), Opole
|
17 marca 1949 |
Wyspa pokoju
Pietrow Eugeniusz
postać: Hrabia Edgardo Lamperti reżyseria: Byrski Tadeusz teatr: Teatry Śląsko-Dąbrowskie (Scena Opolska), Opole
|
20 maja 1949 |
Świerszcz za kominem
Charles Dickens
postać: Jan reżyseria: Byrska Irena teatr: Teatry Śląsko-Dąbrowskie (Scena Opolska), Opole
|
22 września 1949 |
Rycerz Samochwał
Titus Maccius Plautus
postać: Lizodarmos reżyseria: Czyński Kazimierz teatr: Teatry Miejskie, Częstochowa
|
22 września 1949 |
Rycerz Samochwał
Titus Maccius Plautus
forma twórczości: muzyka reżyseria: Czyński Kazimierz teatr: Teatry Miejskie, Częstochowa
|
19 listopada 1949 |
Ojciec debiutantki
Bondy Aleksander
postać: Hrabia Zefirow reżyseria: Cegielski Stanisław teatr: Teatry Miejskie, Częstochowa
|
12 stycznia 1950 |
Nowy Don Kiszot czyli Sto szaleństw
Aleksander Fredro
postać: Michał reżyseria: Poreda Eugeniusz teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
30 kwietnia 1950 |
Maszeńka
Aleksander Afinogenow
postać: Leonid Borysowicz reżyseria: Czaszka Stanisław teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
28 lipca 1950 |
Porwanie Sabinek
Julian Tuwim
postać: Karol Justyński reżyseria: Gruszecka Helena teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
29 lipca 1950 |
Tai Yang budzi się
Wolff Friedrich
forma twórczości: muzyka reżyseria: Fogiel Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
31 października 1950 |
Próba sił
Jerzy Lutowski
postać: Jerzy Poręba reżyseria: Mieczyński Mieczysław teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
21 stycznia 1951 |
Wielki koncert artystyczny
forma twórczości: role teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
7 lipca 1951 |
Okno w lesie
Rachmanow L., Ryss E.
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Olderowicz Tadeusz teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
22 stycznia 1952 |
Fircyk w zalotach
Franciszek Zabłocki
postać: Aryst reżyseria: Mieczyński Mieczysław teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
25 marca 1952 |
Pieją koguty
Józef Bałtuszis
postać: Powiłas reżyseria: Aleksy Aleksander teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
10 lipca 1952 |
Ożenek
Mikołaj Gogol
postać: Koczkariew reżyseria: Mieczyński Mieczysław teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
30 września 1952 |
Balladyna
Juliusz Słowacki
postać: Fon Kostryn reżyseria: Wróblewska Wanda teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
4 grudnia 1952 |
Poemat pedagogiczny
Antoni Makarenko
postać: Chałabuda reżyseria: Lotar Henryk teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
9 maja 1953 |
Zwycięstwo
Janusz Warmiński
postać: Franciszek Wróbel reżyseria: Łoziński Marian teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
8 lipca 1953 |
Grzesznicy bez winy
Aleksander Ostrowski
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Malicka Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
8 lipca 1953 |
Grzesznicy bez winy
Aleksander Ostrowski
postać: Grigorij Murow reżyseria: Malicka Maria teatr: Teatry Dramatyczne, Częstochowa
|
5 czerwca 1954 |
Poskromienie złośnicy
Shakespeare William
postać: Baptysta reżyseria: Małkowska Hanna teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
18 lipca 1954 |
Dom na Twardej
Kazimierz Korcelli
postać: Łada reżyseria: Chojnacka Jadwiga teatr: Teatr Powszechny w Łodzi, Łódź
|
18 października 1955 |
Za tych, co na morzu
Ławreniew Borys
postać: Rekało reżyseria: Wielicz Mieczysław teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
31 grudnia 1955 |
Otello
William Shakespeare
postać: Rodrygo reżyseria: Winter Stefan teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
19 kwietnia 1956 |
Maturzyści
Zdzisław Skowroński
postać: Bujak reżyseria: Czaykowska Irma teatr: Teatry Ziemi Pomorskiej (scena Bydgoszcz), Bydgoszcz-Toruń
|
12 grudnia 1956 |
Dom serc złamanych
George Bernard Shaw
postać: Alfred Mangan reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
25 grudnia 1956 |
Żabi król
Tadeusz Kożusznik, Henryk Lotar
forma twórczości: muzyka, reżyseria reżyseria: Lotar Eugeniusz teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
29 czerwca 1957 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
Shakespeare William
postać: Ford reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
29 czerwca 1957 |
Wesołe kumoszki z Windsoru
William Shakespeare
forma twórczości: przygotowanie muzyczne reżyseria: Zieliński Przemysław teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
24 listopada 1957 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Czepiec reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
21 lutego 1958 |
Madame Sans-Gene
Victorien Sardou
postać: Lefebre reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
21 lutego 1958 |
Madame Sans-Gene
Victorien Sardou
postać: Marszałek Lefebre reżyseria: Ładosiówna Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
5 sierpnia 1958 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
postać: Egeusz reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
5 sierpnia 1958 |
Sen nocy letniej
William Shakespeare
forma twórczości: opracowanie muzyczne reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
25 lutego 1959 |
Opera za trzy grosze
Brecht Bertolt
postać: Smith reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
25 lutego 1959 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
forma twórczości: opracowanie muzyczne reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
25 lutego 1959 |
Opera za trzy grosze
Bertolt Brecht
postać: Smith reżyseria: Górska Irena teatr: Teatr im. Aleksandra Węgierki, Białystok
|
17 października 1959 |
Kajus Cezar Kaligula
Karol Hubert Rostworowski
postać: Tiberius Claudius Nero reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
20 grudnia 1959 |
Aktor
Cyprian Kamil Norwid
postać: Faustyn Bizoński reżyseria: Żukowska Teresa teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
13 maja 1960 |
Nosorożec
Eugène Ionesco
postać: Sklepikarz reżyseria: Hübner Zygmunt teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
14 sierpnia 1960 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Dworzanin reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
14 sierpnia 1960 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Woltymand reżyseria: Wajda Andrzej teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
30 grudnia 1960 |
Wesele
Stanisław Wyspiański
postać: Ksiądz reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 czerwca 1961 |
Indyk
Sławomir Mrożek
postać: Chłop I reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
19 maja 1962 |
Frank V
Friedrich Dürrenmatt
postać: Schmaltz reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
15 lutego 1963 |
Kaukaskie kredowe koło
Bertolt Brecht
postać: Gubernator reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
4 października 1963 |
Fizycy
Friedrich Dürrenmatt
postać: Uwe Sievers reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 stycznia 1964 |
Andorra
Max Frisch
postać: Stolarz reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
14 lutego 1964 |
Damy i huzary
Aleksander Fredro
postać: Rembo reżyseria: Milski Stanisław teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
6 czerwca 1964 |
Komu bije dzwon
Hemingway Ernest
postać: Gomez reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 września 1964 |
Śmierć Gubernatora
Leon Kruczkowski
postać: Gospodarz reżyseria: Braun Kazimierz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 czerwca 1965 |
Jadzia wdowa
Ryszard Ruszkowski
postać: Licki reżyseria: Kilkowska Barbara teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
5 listopada 1965 |
Matka Courage i jej dzieci
Bertolt Brecht
postać: Chorąży reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
25 lutego 1966 |
Romulus Wielki
Friedrich Dürrenmatt
postać: Kucharz reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
15 maja 1966 |
Namiestnik
Rolf Hochhuth
postać: Ojciec zakonny reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
6 listopada 1966 |
Wiele hałasu o nic
William Shakespeare
postać: Antonio reżyseria: Goliński Jerzy teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
23 września 1967 |
Zmierzch
Izaak Babel
postać: Handlarz bydła reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
10 lutego 1968 |
Ryszard III
William Shakespeare
postać: Lord Mer Londynu reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
23 maja 1968 |
Ciężkie czasy
Michał Bałucki
postać: Matlachowski reżyseria: Paradowski Piotr teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
23 listopada 1968 |
Rzecz listopadowa
Ernest Bryll
postać: Pan II reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
8 lutego 1969 |
Ostatnie dobranoc Armstronga
John Arden
postać: Strażnik reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
25 czerwca 1969 |
Matka
Stanisław Ignacy Witkiewicz
postać: Robotnik reżyseria: Minc Tadeusz teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
11 października 1969 |
Będę mówił szczerą prawdę
Danił Al
postać: Przewodniczący trybunału w Lipsku reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
28 lutego 1970 |
Zemsta
Aleksander Fredro
postać: Śmigalski reżyseria: Bogdański Zbigniew teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
12 grudnia 1970 |
Świerszcz za kominem
Dickens Karol
postać: Kaleb Plummer reżyseria: Burczyk Stefan teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
11 marca 1971 |
Makbet
Shakespeare William
postać: Makduf reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
11 marca 1971 |
Makbet
Shakespeare William
forma twórczości: asystent reżysera reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
5 września 1971 |
Szelmostwa Skapena
Molière
postać: Sylwester reżyseria: Żuchniewski Tadeusz teatr: Teatr Ziemi Pomorskiej, Grudziądz
|
16 maja 1973 |
Nie-Boska komedia
Zygmunt Krasiński
postać: Lokaj III reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
6 listopada 1973 |
Bracia Karamazow
Fiodor Dostojewski
postać: Starzec Zosima reżyseria: Hellwig-Górzyński Lech teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
20 lutego 1974 |
Odbudowa Błędomierza
Iwaszkiewicz Jarosław
postać: Księżyna reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
23 listopada 1974 |
Hamlet
William Shakespeare
postać: Korneliusz reżyseria: Okopiński Marek teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|
14 czerwca 1975 |
Ich czworo
Gabriela Zapolska
postać: Dorożkarz reżyseria: Drissi Abdellah teatr: Teatr Wybrzeże, Gdańsk
|